Lider za mocny

• autor: Buła, 2013-10-13 14:20

BŁYSK Wielgolas 0-5 SEMP Ursynów

krótka relacja w rozwinięciu...

W niedzielne południe gościliśmy an własnym obiekcie lidera z Warszawy - ekipę SEMP Ursynów.

Początek meczu to wyrównana gra obu drużyn. Z każdą minutą to jednak goście zaczynają dominować na boisku a Błysk wyprowadza tylko nieliczne kontry. SEMP prowadzi grę i w 8 minucie oddaje pierwszy strzał na bramkę Jarząbka, piłka uderza w słupek. W 15 minucie z boku boiska goście mają rzut wolny. Zawodnik wrzuca piłkę do kompletnie niepilnowanego kolegi z zespołu, który z najbliższej odległości pokonuje bramkarza głową. Mamy 0-1. 23 minuta meczu, akcja SEMPa niezdecydowanie Jarząbka wykorzystuje napastnik gości, który pokonuje naszego goalkeepera w pojedynku powietrznym: 0-2. Błysk odpowiada groźną akcją: rzut rożny bity przez Rede, piłka trafia do Oszkiela, ten uderza w obrońce stojącego na lini bramkowej, po czym dobija i trafia w słupek!

Na drugą połowę wchodzimy ze zmianami. Od początku dobrze broni zmiennik Zagórski. 54 minuta- rzut karny dla Urysnowa, pewnie wykonany 0-3. 57 minuta- zabawa gości w naszym polu karnym przy bezradności naszych obrońców kończy się na utracie czwartej bramki. Trzy minuty później po indywidualnej akcji strzał oddaje Oszkiel ale piłka trafia w bramkarza. Gra w pewnym stopniu się wyrównała. Ładną akcję dwójkową skonstruował duet Oszkiel-Zajma, którzy potwierdzili, że ich "klepy" z meczu z Polonia to nie był przypadek. Niestety bez efektu bramkowego.Ostatnie minuty meczu to masowe ataki gości. Prostopadła piłka do napastnika SEMPa, nasi obrońcy stoją jak kołki, podobno są przekonani, że jest spalony, napastnik robi co chce i pokonuje bezradnego naszego bramkarza. 0-5. Koniec meczu.

W meczu z Urysnowem zagraliśmy o wiele lepiej niż z Polonią. Dobry mecz zagrał Oszkiel oraz Kania.

Teraz czeka nas wyjazd do Radomia na mecz z Bronią. To tam spróbujemy "napsuć krwi" czołowemu zespołowi naszej ligi.