UKS BŁYSK Wielgolas - strona nieoficjalna

W PIŁCE NOŻNEJ

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ

DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

We wrześniu i październiku 2013 roku, jak co roku odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców szkół z terenu powiatu, które zostały podzielone na grupy eliminacyjne.

Pierwsze do rozgrywek przystąpiły nasze dziewczęta z Gimnazjum. Po pewnym zwycięstwie w pierwszym turnieju eliminacyjnym w Wielgolesie, w którym ograliśmy Gim nr III Mmz oraz Gim Żaków, niestety po walce odpadamy w turnieju półfinałowym w Sulejówku.  Po raz kolejny teren w Sulejówku okazał się "mało gościnny" dla naszej szkoły.

Zespół dziewcząt Gimnazjum: Martyna Konopacka, Kinga Olko, Weronika Okoła, Weronika Wieczorek, Monika Całka, Magdalena Reda, Justyna Bieńkowska, Aleksandra Zawadka, Magdalena Nowak, Karolina Dzięcioł.

Następnie do boju przystąpili chłopcy ze Szkoły Podstawowej, złożeni głównie z uczniów klas V. Po wcześniejszych sukcesach odnoszonych w turnieju orlika z optymizmem udaliśmy się na turniej.......... do faworyta całych Mistrzostw S.P. nr 2 Mmz. Niestety losowanie dla nas było mało sprzyjające i po zwycięstwie z S.P. Latowicz odpadamy po meczu z gospodarzami.

Zespół chłopców S.P.: Kacper Reda, Dawid Kostanty, Dawid Flis, Daniel Zawadka, Patryk Zajma, Paweł Strzelecki, Bartosz Miszta, Patryk Królak.

W tym samym czasie rozgrywane były turnieje chłopców z Gimnazjum, w których to tak naprawdę najtrudniej jest przebrnąć każdą eliminacje. Pierwszy turniej rozgrywaliśmy w Mińsku Maz i po pewnej, konsekwentnej grze udało nam się pokonać Gim z Jakubowa oraz wyeliminować jednych z faworytów Gim nr 3 Mmz. Do drugiej rundy przystępowaliśmy w roli gospodarza. Ambicja i naprawdę dobra gra przyczyniły się do zdobycia kolejnych zwycięstw nad Gim nr 1 z Sulejówka oraz Gim z Dębego Wlk. Turniej półfinałowy to zacięte i wyrównane pojedynki z Gim nr 2 Mmz oraz Gim nr 2 Sulejówek. Walka, remis i zwycięstwo, awans do turnieju finałowego i zaczynamy wierzyć w zdobycie medalu, który jest na wyciągnięcie ręki. Turniej finałowy rozegrany w Mińsku Mazowieckim to koncert podczas gry z Gim Jakuboów i znaczna porażka z najlepszym zespołem z Gim nr 1 Mmz. I stało się faktem. II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gimnazjum w piłce nożnej chłopców!!! Ogromny sukces naszych chłopców!! Gratulacje.

Zespół chłopców Gimnazjum: Karol Reda, Krystian Marczak, Piotr Niedek, Michał Jaroń, Łukasz Ostolski, Bartłomiej Lajborek, Rafał Olko, Radosław Konopacki, Kamil Król, Daniel Ćmoch, Radosław Stosio.

Ostatnie rozgrywki to zawody naszych dziewcząt ze Szkoły Podstawowej. Po ubiegłorocznym Mistrzostwie Powiatu, zdobyciu medali w regionie, dziewczęta przystąpiły do gry z lekką presją i ogromną chęcią powtórzenia sukcesów poprzedniczek. Pierwszy turniej u nas w Wielgolesie to pewne zwycięstwo z S.P. nr 1 Mińsk Maz. Turniej półfinałowy zaczęliśmy od porażki na własnym terenie z S.P. Zamienie. Kolejny mecz to zwycięstwo z S.P. Dębe Wielkie po, którym zdobywamy awans do finałów powiatu, lecz mamy zaliczoną porażkę z tego turnieju. Na finał wybraliśmy się do Siennicy. Skupione, popełniające mało błędów nasze dziewczęta po emocjonujących meczach odnoszą zwycięstwo z S.P. Siennica oraz remis z S.P. Marianka i po raz kolejny mamy medal!!! II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt!!! I możliwość reprezentowania naszego powiatu w rozgrywkach regionalnych. Gratulacje!!!

Zespół dziewcząt S.P.: Zuzanna Nieprzecka, Monika Wieczorek, Iwona Górska, Julia Czarnecka, Natalia Oszkiel, Natalia Kielak, Julia Zawadka, Aleksandra Jaroń, Ada Kwiatkowska, Julia Zwierz, Patrycja Gaszewska, Dominika Adamczyk.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

MKS Piaseczno 2:4 UKS BŁYSK WIELGOLAS
2016-09-25, 17:00:00