BŁYSK Wielgolas 2-1 MOSiR Mińsk Mazowiecki

*Oszkiel

* Ptasiński

Relacja w rowinięciu...

W sobotni poranek przyszedł czas na derby! Mińsk zawitał do Latowicza by zmierzyć się z Błyskiem.

Od samego początku meczu Błysk nie zamierzał oddać łatwo skóry.Już w 2 minucie Radzio naciska na środkowego obrońcę, który traci piłkę. Jednak Radzio wywalczył w tej sytuacji tylko rzut rożny. Przez pierwsze 5 minut goście nie mogą wyjść ze swojej połowy.  Następnie widoczna jest walka w środkowej części boiska i dużo strat z obu stron. 11 minuta - akcja Oszkiela lewą stroną, schodzi do środka ale uderza w bramkarza z ostrego kąta. Mińsk swój pierwszy strzał oddaje dopiero w 13 minucie, ich zawodnik na leżąco nie mógł wiele zrobić. Po tej okazji dla gości przyszedł czas na szybką kontrę Błysku. Żera zagrywa piłkę ze środka do linii bocznej do Oszkiela, ten ścina do środka i pokonuje bramkarza z dość ostrego kąta. Mamy 1-0!!! Przy tej bramce dużo pomógł Zwierz, który ściągnął na siebie 2 rywali czym ułatwił zadanie Oszkielowi. Należy odnotować dobrą grę Kani  w obronie a także wzorową grę Krupy, który bardzo często podłączał się prawym skrzydłem. 20 minuta to klepka MOSiRu przed naszym polem karnym, Grudziński objeżdza naszych obrońców, gra krótką prostopadłą piłkę do napastnika a ten pokonuje w sam na sam Jarząbka. Mamy remis 1-1.  Nie poddajemy się. Próbujemy grać prostopadłe piłki do Oszkiela, z różnym skutkiem. Po rzucie rożnym  słupek trafia Radzio. W 24 minucie Mińsk ma 1 na 1, przy piłce jest Grudziński, staje oko w oko z Jarząbkiem, lobuje go ale i bramkę także na całe szczęście. Minutę później Oszkiel jest na prawym skrzydle, przed nim obrońca i bramkarz, ma ze sobą 2 kolegów lecz decyduje się na strzał lecz trafia w bramkarza. Mińsk strać jedynie na strzały z dystansu, w większości niecelne.

Druga połowa zaczyna się od strzału z dystansu w wykonaniu MOSiRa. Błysk odpowiada prostopadłą piłką do Oszkiela, który wychodzi sam na sam, lubuje bramkarza, lecz na tyle lekko że ten wyłapuje piłkę. Minutę później piłkę na 16 metr dostaje Radzio. Przyjmuję futbolówkę, uderza lecz minimalnie obok słupka. Mińsk odpowiada seriami strzałów z daleka, dość niecelnie. W końcówce opadamy z sił. Mińsk naciska. W 69 minucie strzał z dystansu oddaje kolejny rezerwowy Kaniewski. Na placu pojawia się Ptasiński, który wykorzystuje zamotanie środkowego obrońcy i wychodzi 1 na 1, wykorzystuje swoją szansę i to właśnie nasz rezerwowy staje się bohaterem meczu: 2-1!!! Po chwili sędzia kończy mecz i wygrana jest nasza!!!

W dość emocjonującym meczu uzyskaliśmy dobry wynik. Wygraliśmy derby. Jestem przekonany, że gdybyśmy grali tak jak dzisiaj w pozostałych meczach to mierzylibyśmy w okolice środka tabeli. W tym meczu pokazaliśmy charakter i wole walki!

***

W miniony weekend grała także drużyna PLAYBOYS Mrozy w Mrozowskiej Lidze Orlika. Swoje drugie spotkanie wygraliśmy 8-5 z drużyną Zamemleni złożoną głównie z chłopaków z Kałuszyna. Mamy już 6 punktów i przewodzimy w stawce, oby tak dalej!

Skład: Mateusz Radzio - Arek Reda, Krzysio Zadrozny, Sebek Oszkiel - Mariusz Prekurat, Michał Zgudka. Piotr Skrzyński. Do teamu dołączyli Karol Szymański oraz Mariusz Perka.